canada goose jakke outlet canada goose jakke 2015 canada goose online shop køb canada goose jakker canada goose vest tilbud køb billig ægte canada goose udsalg canada goose jakke mænd tilbud canada goose vinterjakke herre canada goose flyverdragt voksne canada goose pris jakke canada goose jakke billig trillium parka canada goose dame billige canada goose trillium parka canada goose rabat shop ægte canada goose jakke billig canada goose jakke herre tilbud billige canada goose jakker udsalg canada goose danmark 2015 jakke canada goose parka outlet canada goose jakke dba canada goose jacket sale canada goose outlet danmark canada goose trillium parka dam canada goose jakke dame pris canada goose dk jakker canada goose jakker københavn canada goose vinterjakker udsalg canada goose vest sverige til salg billig jakke canada goose canada goose danmark pris store canada goose jakke dame tilbud canada goose jakker 2015 canada goose jakke brugt canada goose dk forhandlere canada goose salg danmark billige goedkoop canada goose jassen online

Pomozte nám konkrétní činnosti

Pomůžu dát Blance smysl i jinak! Co přesně ještě mohu udělat?

…a napíšu Auto*Matu , pokud jsem něco konkrétního udělal(a).


Zeptám se radního pro dopravu

Současný radní pro dopravu Jiří Nouza je odpovědný za přípravu doprovodných opatření ke zprovoznění tunelu. I když jeho mandát skončí 10. října, je stále možné zeptat se ho, v jaké fázi tato příprava je a proč se případná konkrétní opatření, která byla určena k prověření, nebudou realizovat.

Jiřího Nouzy se můžete zeptaz zde .
Otázky na ostatní radní můžete pokládat přes online interpelace na dotazy.praha.eu .


Podívám se na volební kalkulačku a zjistím, kdo chce Blance pomoci

Díky volební kalkulačce na webu kohovolit.eu  snadno zjistíte názory politických stran na různá témata. V Praze bude koncem září zveřejněna podrobná volební kalkulačka, kde najdete odpověď i na otázku, které politické strany chtějí se zprovozněním tunelu Blanka realizovat zásadní doprovodná opatření.

Z předběžných dotazů a vývoje situace vyplývá následující:
PRO zklidnění centra se zprovozněním tunelu jsou: Trojkoalice, Piráti, Demokrati Jana Kasla a ČSSD.
PROTI zklidnění centra jsou: ODS, Svobodní a ANO 2011.

Vyjádřili se nejasně nebo vůbec: TOP 09. Současné vedení města ale žádné kroky ke zklidnění centra současně se zprovozněním Blanky nepodniká.


Zeptám se svých kandidátů, jak to s Blankou myslí oni

Nestačí-li vám povšechný postoj politické strany, můžete se otázat jednotlivých politiků a kandidátů na konkrétní opatření.

Použitelný návod (i když na poněkud jiná témata) najdete na webu Prahou na kole .


Mrknu na jednu věc, kterou bych s Blankou udělal nejraději

V naší interaktivní mapě se můžete podívat, co vše se dá se zprovozněním tunelu Blanka udělat, aby poté doprava fungovala lépe.
Pokračovat…


Budu chtít věci po městské části

Městské částo jsou zodpovědné za vedlejší ulice a chodníky. Jsou tak zodpovědné za mnoho opatření ze sekce „pěší“. Vyjadřují se ale i k celoměstským záměrům a menší celoměstské věci mohou účinně podporovat nebo naopak brzdit. Napsat na městskou část a dát najevo, že chcete konkrétní věc, se tak rozhodně může vyplatit. Před volbami se ptejte i kandidátů!

Kontakty na městské části najdete na jejich webových stránkách. Máte-li čas a dojem, že jde o záležitost zásadního významu (o tu v případě tunelu Blanka nepochybně jde), sjednejte si schůzku, pokud možno s radním, který je zodpovědný za dopravu nebo životní prostředí.

Návod, jak komunikovat s politiky na městských částech zde (odmyslete si cyklo, v jiných věcech se píše úplně stejně), odkazy na weby a podatelny zde .
V záležitostech pěší dopravy je neocenitelným prostředníkem portál Chodci sobě .


Budu chtít věci po Technické správě komunikací

TSK je zodpovědná za údržbu komunikací a úpravy hlavních městských ulic. Přes TSK jdou i podněty na úpravy světelné signalizace. Zásadním komunikačním nástrojem je formulář na hlášení závad na komunikacích . S jeho pomocí můžete nahlásit zejména požadavky na změnu intervalů křižovatek.

TSK je ale jinak dosti málo komunikativní organizace. Veškeré změny je proto žádoucí tlačit také přes městskou část nebo například pracovní skupinu BESIP na magistrátě (bezmotorovou dopravu řeší Jaroslav Mach ).


Budu chtít věci ve veřejné dopravě

Veřejnou dopravu koordinuje na pražské úrovni ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy). Jakkoliv je třeba zřizování nových linek podmíněné přidělením patřičných financí, ROPID umí docela dobře řešit preferenci veřejné dopravy. Na Dopravní podnik je vhodné obracet se ve věci rekontrukcí tramvajových tratí, které realizují ve vlastní režii.


Budu chtít zlepšit podmínky pro jízdu na kole

Komise Rady hlavního města pro cyklistickou dopravu už má léta své slávy dávno za sebou. V konkrétních věcech je vhodné obracet se na Jaroslava Macha , případně referenta cyklo Pavla Karase .

Malé věci (a zejména cykloobousměrky) řeší městské části.